جستجو
فرش ماشینی  گرد در دکوراسیون منزل

فرش ماشینی گرد در دکوراسیون منزل

تاریخ انتشار: 1403/03/03 نویسنده: سید یونس ساداتی

یکی از عناصر تاثیرگذار و زیبا در دکوراسیون خانگی فرش گرد است که استفاده از آن نسبت به گذشته رواج بیشتری پیدا کرده و جایگاه ویژه‌ای در چیدمان خانه‌های امروزی دارد. امروزه محبوبیت زیاد فرش گرد بسیار زیاد بوده و همین دلیل باعث شده رنگ و طرح‌های متنوع آن در انواع سبک دکوراسیون مورد استفاده قرار بگیرد. بسیاری از افراد با این مسئله مواجه هستند که کاربرد فرش گرد در دکوراسیون منزل به چه صورت باید باشد؟ 

در پاسخ به این سوال می‌توان گفت بافت فرش گرد و طرح‌های آن به گونه‌ای است که می‌توان در انواع مختلف دکوراسیون‌ها و برای محیط‌های خاص در خانه، که به‌دنبال ایجاد فضای متفاوت در آن هستید، از آنها استفاده کرد؛ علاوه‌براین فرش گرد می‌تواند یک عنصر دکوراتیو در کنار سایر قالی‌های کلاسیک و بزرگ باشد‌. در ادامه محتوا درباره فرش گرد ماشینی صحبت می‌کنیم و به این سوال پاسخ می‌دهیم که فرش گرد را در کجا استفاده کنیم؟

 

کاربرد فرش گرد در دکوراسیون منزل

مهم‌ترین کاربرد فرش در دکوراسیون منزل به خانه‌های مدرن اختصاص دارد و امروزه در اکثر چیدمانهای مدرن، از این نوع قالی‌ها استفاده می‌شود؛ علاوه‌براین استفاده از فرش گرد ماشینی برای قسمت‌های مختلف خانه مثل آشپزخانه، سالن پذیرایی و اتاق‌ها، رواج بیشتری دارد. در ادامه انواع کاربرد فرش گرد در دکوراسیون منزل را بیان می‌کنیم:

 

کاربرد فرش گرد در منزل

 

ایجاد یک فضای مجزا

در خانه‌هایی که متراژ آن‌ها زیاد است، تمام اجزای دکوراسیون یکدست به نظر می‌رسند. در نتیجه اگر قصد جدا کردن قسمت‌های مختلف را از یکدیگر داشته باشید، می‌توانید از فرش گرد استفاده کنید. در واقع می‌توان گفت یک کاربرد فرش گرد در دکوراسیون منزل ایجاد فضای شخصی مثل محل مطالعه یا نشیمن است؛ همچنین می‌توان در کنار شومینه و با استفاده از یک صندلی تک نفره، این فضای شخصی را ایجاد کرد که انواع سایز فرش گرد برای استفاده در این محیط‌ها وجود دارد.

بزرگ‌تر به نظر رسیدن فضا

طراحان دکوراسیون همواره در پی آن هستند تا کمبود فضا در خانه را پوشش دهند. استفاده از فرش گرد باعث می‌شود محیط بیش از اندازه واقعی آن به نظر برسد و در واقع یک کاربرد فرش گرد در دکوراسیون منزل، رسیدن به این هدف است. استفاده از انواع فرش گرد باعث می‌شود محیط منظم‌تر شده و بیننده هنگام توجه به منحنی‌های فرش، به اجسام دیگر موجود در محیط نیز توجه خواهد کرد.

حتما بخوانید:

صفر تا صد چیدمان فرش در هر قسمت منزل

طراحی چیدمان مدرن

هنگام خرید فرش ماشینی مدرن ایرانی، برای استفاده در چیدمان مدرن، فرش‌های گرد بیش از سایر قالی‌ها جلب توجه می‌کنند. در واقع می‌توان گفت کاربرد فرش گرد در دکوراسیون منزل مدرن، بسیار زیاد است. در دکوراسیون‌های سنتی از انواع فرش مربع و مستطیل استفاده می‌شود که تفاوت چندانی میان آنها نیست و فقط طرح و رنگ فرش عوض می‌شود. همچنین استفاده از فرش گرد، جذابیت محیط را نیز بهبود بخشیده و افزایش می‌دهد.

 فرش گرد آشپزخانه

در هنگام مراجعه به بازار و خرید فرش گرد، بسیاری از مشتریان با این سوال مواجه می‌شوند که فرش گرد را در کجا استفاده کنیم؟ یکی از مهمترین فضاها برای استفاده از فرش گرد آشپزخانه است که بطور معمول فضای کوچکی دارد و استفاده از این فرش می‌تواند ظاهر آن را بزرگتر نشان دهد. البته طرح این فرش باید با سایر لوازم آشپزخانه مثل کابینت‌ها، سبک چیدمان و نورپردازی آن هماهنگ باشد. می‌توان از انواع فرش گرد فانتزی برای این محیط‌ها استفاده کرد. قیمت فرش آشپزخانه نیز بر اساس عوامل مختلفی تغییر می‌کند.

 

فرش گرد را در کجا استفاده کنیم؟

تنوع زیاد فرش گرد باعث شده به راحتی بتوان از آن در محیط‌های گوناگون خانه استفاده کرد. کاربرد فرش گرد در دکوراسیون منزل باعث ایجاد یک فضای اشرافی و لوکس در محیط می‌شود. سالن پذیرایی، اتاق ناهارخوری، قسمت ورودی خانه، اتاق کودک، سالن پذیرایی، محیط آشپزخانه و... مکان‌های مناسبی برای استفاده از فرش گرد در خانه هستند. همچنین فرش کلاسیک گرد می‌تواند در خانه‌های سبک سنتی نیز استفاده شود‌ و طرح‌های فرش گرد ماشینی مدرن، برای استفاده در چیدمان مدرن مناسب است.

 

فرش گرد را در کجا استفاده کنیم؟

 

فرش گرد فانتزی

علاوه بر آشنایی با کاربرد فرش گرد در دکوراسیون منزل، باید با طرح‌ها و رنگ‌های متنوع آن نیز آشنا شوید. بطور معمول فرش گرد فانتزی طرح‌های مدرن، کلاسیک، فانتزی و... را دارد. فرش گرد فانتزی دارای طرح‌های متنوعی است و می‌توان به سادگی آن را با سایر لوازم خانه هماهنگ کرد. فرش گرد ماشینی فانتزی برای استفاده در آشپزخانه، اتاق کودک، راهروها یا ایجاد فضای مجزا در خانه بسیار مناسب است. هنگام استفاده از فرش فانتزی گرد در سالن خانه، بهترین رنگ فرش برای پذیرایی باید در تناسب با سایر لوازم دکوراسیون خانه انتخاب شود.

 

نکات مهم در استفاده از فرش گرد

در کاربرد فرش گرد برای دکوراسیون منزل علاوه بر نکات مثبتی که وجود دارد، باید به برخی از نکات منفی آن نیز توجه کرد؛ به طور مثال در کنار مبلمان کلاسیک مستطیل، نباید از فرش گرد استفاده کنید. همچنین انواع فرش گرد برای استفاده در تمام مکان‌ها مناسب نیستند. استفاده از مبلمان مدرن در کنار فرش گرد باعث ایجاد یک فضای فوق العاده خواهد شد. هنگام خرید فرش گرد به رنگ آن توجه کنید و دقت داشته باشید میان رنگ فرش و دیوار هماهنگی وجود داشته باشد تا تاثیر آن را در محیط خانه متوجه شوید. طرح‌های منحصر‌به‌فرد و یونیک نیز در این نمونه فرش‌ها، بیش از سایر انواع قالی‌ها، به چشم می‌خورند.

حتما بخوانید:

بهترین دیزاین فرش با پارکت رنگ تیره و روشن

 

نکات مهم در خرید فرش گرد

علاوه بر بررسی کاربرد فرش گرد در دکوراسیون منزل، باید برخی از نکات را برای خرید فرش ماشینی مدرن گرد نیز توجه داشته باشید.

  • بطور معمول فرش‌هایی که بافت محکم و تار و پود با کیفیتی دارند، عمر آنها نیز طولانی‌تر است. 

  • در هنگام خرید فرش باید رنگ و طرح آن را متناسب با دکوراسیون خانه، انتخاب کنید.

  • برای خرید فرش به برندهای معروف و فروشگاه‌های معتبر مراجعه کنید تا از کیفیت و اصالت محصول اطمینان داشته باشید.

  • بررسی قیمت فرش گرد می‌تواند به شما کمک کند تا متناسب با بودجه خودتان، خرید مقرون به صرفه ای داشته باشید؛ به‌طور مثال بررسی قیمت فرش گرد 700 شانه، می‌تواند به شما کمک کند تا از جنبه‌های مختلف به کیفیت متریال اولیه آن پی ببرید.

  • خرید فرش 1200 شانه نسبت به سایر انواع قالی گرد رواج بیشتری دارد و در هنگام خرید باید به نوع الیاف مورد استفاده در بافت آن، میزان تراکم فرش، پیچیدگی یا سادگی طرح آن و... توجه کنید.

 

قیمت فرش گرد

 

عوامل موثر بر قیمت فرش گرد

هنگام خرید فرش گرد عوامل مختلفی می‌تواند بر قیمت آن تاثیر داشته باشد. مهمترین این عوامل شامل موارد زیر است:

  • نوع الیاف به‌کاررفته در فرش‌گرد که می‌تواند طبیعی یا مصنوعی باشد و استفاده از الیاف طبیعی باعث افزایش قیمت فرش می‌شود.

  • میزان شانه و تراکم فرش نیز بر تعیین قیمت آن تأثیر دارد؛ به‌طور مثال قیمت فرش 1500 شانه تراکم 4500 کاشان بالا بوده و در مقابل قیمت فرش گرد 700 شانه، با تراکم کمتر، بسیار پایین‌تر است.

  • ابعاد و سایز فرش گرد نیز می‌تواند بر قیمت آن تاثیر بگذارد؛ به‌طور مثال قیمت فرش گرد سایز بزرگ در مقایسه با فرش گرد سایز کوچک، بیشتر است.

  • عرضه و تقاضای بازار و همچنین برند تولید کننده فرش نیز می‌تواند بر قیمت آن تاثیر زیادی داشته باشد.

 

دکوراسیون فرش گرد مناسب چه مکان هایی است؟

انتخاب و خرید فرش از زمان‌های گذشته تا زندگی‌های مدرن امروزی، همیشه یک موضوع مهم و موثر محسوب شده است. در این خرید باید فاکتور‌های کاربردی را در نظر داشته باشید تا بتوانید بهترین فرش را انتخاب کنید. فرش گرد یکی از جدید‌ترین شکل‌های فرش است که طرفداران زیادی نیز دارد. موضوع مهمی که در این زمینه مطرح می‌شود، نبود آشنایی افراد با فرش گرد و جزئیات مربوط به آن است؛ برای مثال آیا تمام افراد می‌دانند که فرش گرد مناسب کجاست؟

فرش گرد یک فرش خاص است؛ بنابراین شما نمی‌توانید از این فرش در تمام نقاط منزلتان استفاده کنید. این نوع قالی اغلب در قسمت‌های لوکس خانه قرار می‌گیرد. پذیرایی می‌تواند بهترین گزینه برای فرش گرد محسوب شود. در زمان انتخاب بهترین مکان برای فرش گرد، به رنگ و ابعاد و شدت نور محیط نیز توجه کنید. تمامی این موارد در کنار یکدیگر می‌توانند مکان مناسب برای فرش گرد را مشخص کرده و ظاهر منزل شما را دگرگون کنند.

حتما بخوانید:

راهنمای خرید فرش متناسب با دکوراسیون

 

فرش گرد بهتر است یا مستطیل

فرش مستطیل را با چه دکوراسیونی ست می‌کنند؟ فرش گرد مناسب کجاست؟ فرش گرد بهتر است یا فرش مستطیل؟ برای پاسخگویی به تمام این سوالات باید موارد متعددی را در نظر داشته باشید. یکی از مهم‌ترین مسائل، تاریخچه فرش مستطیلی و اعتبار آن است. استفاده گسترده این فرش از زمان‌های قدیم تا به امروز باعث شده که افراد به فرشی با شکل مستطیل علاقه بیشتری داشته باشند.

افزون بر موارد ذکر شده، فرش مستطیلی با اغلب دکوراسیون‌ها و بیشتر رنگ‌ها هم‌خوانی دارد؛ به همین دلیل استفاده از این فرش می‌تواند کار شما را بسیار آسان‌تر کند. اگر به محیط‌های خاص با ظاهری متفاوت علاقه‌مند هستید، بهتر است از فرش گرد کمک بگیرید. دکوراسیون فرش گرد بسیار ویژه است؛ بنابراین فرش گرد، بهترین فرش برای خاص‌پسندان محسوب می‌شود.

مقایسه و انتخاب یک نوع فرش و معرفی بهترین مدل قالی، کاری دشوار و غیر‌ممکن است. انتخاب فرش در گام اول باید طبق سلیقه شما انجام شود و در ادامه، فرش باید با جزئیات منزلتان مقایسه شود. اگر همه‌چیز خوب و مناسب بود، در این زمان می‌توانید فرش را خریداری کنید؛ بنابراین بهترین نوع فرش و انتخاب آن به سلیقه و ساختار داخلی منزل شما وابسته است.

 

round-rectangular-carpet-better

 

فرش گرد برای اتاق خواب مناسب است؟

فرش گرد مناسب کجاست؟ آیا استفاده از این فرش برای اتاق خواب یک انتخاب اشتباه است؟ اتاق خواب قسمتی از منزل است که فقط برای شماست؛ در نتیجه طراحی دکوراسیون این بخش می‌تواند متفاوت یا عجیب باشد. انتخاب فرش گرد برای اتاق خواب یک انتخاب عالی محسوب می‌شود. این فرش می‌تواند ظاهر اتاق را از یکنواخت بودن خارج کند؛ همچنین هم‌خوانی کامل با وسایل داخل اتاق از دیگر ویژگی‌های فرش گرد محسوب می‌شود. فراموش نکنید که انتخاب فرش گرد برای اتاق خواب باید بر‌اساس رنگ دیگر وسایل و با توجه به آن‌ها انتخاب شود.

حتما بخوانید:

راهنمای خرید فرش اتاق خواب

 

فرش گرد برای پذیرایی مناسب است؟

در هنگام پاسخگویی به سوال فرش گرد مناسب کجاست؟ می‌توانید پذیرایی را معرفی کنید. دکوراسیون فرش گرد ویژه و عجیب است. این دکوراسیون می‌تواند ظاهر منزل شما را دگرگون کند؛ به همین دلیل فرش گرد برای پذیرایی می‌تواند انتخاب مناسبی محسوب شود. اگر دوست دارید برای پذیرایی منزلتان از قالی گرد استفاده کنید، ابتدا لازم است رنگ و طرح مناسب فرش را با توجه به چیدمان و طراحی وسایل داخلی، انتخاب کنید. سپس از میزان نور و رفت‌و‌آمد‌ها مطلع شوید. کیفیت و تراکم بالا 2 مورد از مهم‌ترین ویژگی‌های فرش گرد برای پذیرایی محسوب می‌شوند؛ بنابراین از این موارد غافل نشوید.

 

round-carpet-reception

فرش گرد برای آشپزخانه مناسب است؟

آشپزخانه یکی از اصلی‌ترین بخش‌های منزل در زمینه استفاده از فرش گرد محسوب می‌شود. وجود وسایل مختف در این قسمت می‌تواند فضای خالی موجود در آشپزخانه را کاهش دهد؛ بنابراین استفاده از یک فرش مستطیل شکل از نظر ظاهری، زیبایی خاصی ندارد. در این شرایط اگر فرشی با ابعاد بزرگ بخرید، از نظر اقتصادی نیز سرمایه بسیار زیادی را از دست می‌دهید. با توجه به فضای اندک آشپزخانه، استفاده از دکوراسیون فرش گرد می‌تواند زیبایی آشپزخانه شما را تکمیل کند.

طرح و نقش فرش گرد برای استفاده در آشپزخانه بسیار گسترده است؛ بنابراین شما می‌توانید طبق سلیقه و با در نظر گرفتن جزئیات محیط آشپزخانه و وسایل موجود در آن، بهترین رنگ و کاربردی‌ترین طرح را انتخاب کرده و از آن استفاده کنید. در زمان خرید به تعداد شانه، میزان تراکم و کیفیت فرش نیز توجه کنید. فرش‌های موجود در آشپزخانه اگر دارای استاندارد مناسبی باشند، طول عمر بالایی نیز دارند.

 

خرید فرش گرد از مجموعه فرش محتشم

در مطلب فوق ابتدا راجب فرش گرد و خصوصیات آن صحبت کردیم و در ادامه مطلب، به سوال فرش گرد مناسب کجاست؟ پاسخ دادیم. در قسمت‌های بعد، وجود این فرش در پذیرایی، اتاق خواب و آشپزخانه بررسی شد و در آخر، این نوع فرش را با فرش مستطیلی مقایسه کردیم. اگر سلیقه‌ی خاصی دارید و برای خرید فرش نا‌مطمئن هستید، بهتر است از دکوراسیون فرش گرد کمک بگیرید. این فرش می‌تواند تاثیر بسیار مناسبی بر روی ظاهر منزل شما داشته باشد و زیبایی آن را تا حد زیادی افزایش دهد.

مجموعه فرش محتشم امکان خرید فرش گرد با قیمت‌های متنوع و طرح و رنگ‌های گوناگون و باکیفیت را برای مشتریان خود فراهم کرده است. امروزه خرید فرش گرد ماشینی برای استفاده در دکوراسیون مدرن، بیش از پیش رواج پیدا کرده و توانسته مورد توجه افراد زیادی قرار بگیرد.

 

مقالات مرتبط

5 رنگ فرش که هیچوقت از مد نمی افتد!
فرش به عنوان یک عنصر جدانشدنی از دکوراسیون های ایر...
ابعاد فرش های مختلف چقدر است؟
در این مطلب سعی کردیم به شکل کامل در مورد ابعاد فر...
فرش اشپزخانه چی بخرم؟ بهترین فرش مناسب آشپزخانه
آشپزخانه محیطی با اهمیت بالا برای بانوان است به هم...
انواع گلیم فرش آشپزخانه
اگر تصمیم خرید فرش آشپزخانه دارید و نمیدانید کدام ...
بهترین برند فرش ماشینی
بهترین برند فرش ماشینی در ایران باید بتواند فرش با...
بهترین رنگ فرش برای مبل کرم
بهترین رنگ فرش برای مبل کرم میتواند رنگ های متفاوت...
بهترین فرش اتاق کودک
انتخاب بهترین فرش اتاق کودک همیشه دارای سختی های ز...
نکات کلیدی خرید فرش ماشینی
هنگام خرید فرش ماشینی باید به نکات زیادی توجه کنید...
مزایای خرید اینترنتی فرش
مزایای خرید اینترنتی انقدر زیاد است که در چند دقیق...
قبل از خرید فرش 1500 شانه باید این موارد را بدانید!
فرش 1500 شانه در دسته بندی فرش های لاکچری بازار قر...
0 / 5

نظرات

نظر شما پس از بررسی توسط مدیریت در سایت نمایش داده خواهد شد!

امتیاز دهی

لطفا امتیاز خود را نسبت به این مقاله ثبت بفرمایید.

برداشت از کیف پول

دوست عزیز! لطفا مبلغ مورد نظرتان را برای برداشت از کیف پول محتشم وارد کنید.

مبلغ واریز به ریال
مقدار مبلغ درخواستی از مقدار موجودی کیف پول بیشتر است