جستجو

درباره ما

 

قصه فرش محتشم

در آغاز

خدا آفرینش را در شش روز به پایان رساند و روز هفتم را تقدیس کرد. سپس آدم را آفرید و خواست تا فرزندان آدم زمین را پر کنند. انسان آفرینشگر دنیای جدید  بود و مردم در هر گوشه‌ای از جهان، روح آفرینش پروردگار را دمیدند ماشین مخلوق انسان بود، که خود به آفرینشگر دنیای جدید بدل شد.

 

آفریدگار کویر

در میانه فلات ایران

شهر که امروز کاشانش می‌نامیم، مردمان زیگورات سیلک، در جهان باستان، روح آفرینشگری را در آن دمیدند.

این آفرینشگری در میان مردمان کاشان تا امروز ادامه یافت، چه آن هنگام که از گُل عطر می‌گیرند و چه آنگاه که از گِل خانه‌های باشکوه بنا می‌کنند و سفالینه‌های ظریف می‌سازند.

در صنعت، ماشین‌هایی که به‌جای انسان‌ها نشسته‌اند طرح و رنگ را به هم می‌آمیزند و فرزندان آدم را به گردشی در باغ بهشت دعوت می‌کنند. بهشتی بافته شده با پلی‌استر و پشم و ابریشم و ماشین‌هایی که ما را به تماشای فرش می‌خوانند.

 

 

بهشت محتشم و بیگ بنگ خلاقیت

در جهان طرح و نقش، آنجا که فرش محتشم بر زمین رنگ می‌پاشد، این بار بدون انسان این ماشن‌ها هستند که دست به آفرینش طرح‌ها و رنگ‌ها می‌زنند.

در کارخانه فرش محتشم چهار دستگاه آکریلیک، کُلاریس، ژاکارد و دستگاه نسل چهارم دست به خلق دنیایی زده‌اند که نوآوری، تنوع و کیفیت را به ارمغان آورده‌اند. چهار دستگاهی که همچون چهار باغ بهشت بازدیدکنندگان را به جهان پر راز و سرمز خود فرا می‌خوانند.

 

 

محتشم در شش روز

  1. در آغاز (بافته‌های فرش مروارید مشهد) بود که در سال 1376 توسط حاج رضا رحیمی خریداری و تنها با یک دستگاه قدیمی راه‌اندازی شد و این روز اول بود.
  2. سال 1382 با اضافه‌شدن مهندس حسین رحیمی برادر کوچک‌تر حاج رضا و خرید فضایی بزرگ‌تر نساجی هدیه البرز را راه‌اندازی کردند و این‌چنین روز دوم گذشت.
  3. از آن زمان با خرید دستگاه‌های خارجی از ترکیه، آلمان و بلژیک (هدیه البرز) سهم مناسبی از بازار فرش را به خود اختصاص داد. روز سوم سپری شد.
  4. با رویکرد نوین به بازار و احساس نیاز به تغییر برند، در سال 1391، بنیان‌گذاران هدیه البرز، برند فرش محتشم را که برندی خوشنام و شناخته شده در بازار فرش بود از صاحب قبلی آن خریدند، این روز چهارم بود.
  5. سپس فرش محتشم به کارخانه جدید با متراژ 55 هزارمتری منتقل شد و با خرید یک دستگاه کلاریس از شرکت زیمر اتریش با بالاترین کیفیت و استفاده از آخرین تکنولوژی به تولید فرش پرداخت. این روز پنجم بود.
  6. فرش محتشم در سال 1401 از نسل چهارم خود رونمایی کرد این روز ششم بود.

 

فرش محتشم

آفرینش خانه‌ای نو

کارخانـه فـرش محتشـم بهشـتی اسـت بـا باغ‌هـا و گل‌هـای رقصـان در میانـه رنـگ و طرح‌هـای بـی‌نظیـر. بهشـت محتشـم مینامیمـش؛ زیـرا نقـوش فـرش ایرانــی کــه فــرش محتشــم نیــز از آن مســتثنا نیســت برگرفتــه از طرح‌هــای اســلیمی و تصوراتــی اســت کــه هنرمنــدان ایــران از بــاغ بهشــت و بــه تبــع آن باغ‌های ایرانی دارند.

بازدید از 4 نسل از محصولات کارخانه محتشم را می‌توان به گردشی در چهارباغ بهشت تشبیه کرد.

این گردش از محصولات آکریلیک آغاز می‌شود، از محصولات دستگاه کلاریس عبور می‌کند و سپس به تشریح بافته‌های الیاف طبیعی دستگاه ژاکارد می‌پردازد.

محصولات دستگاه یا باغ چهارم بافته دستگاه کلاریس است که این بار الیاف طبیعی پشم و ابریشم به جای الیاف مصنوعی در تار و پود فرش بافته شده‌اند.

فرش یکی از وسایلی است که در تعیین روحیه جاری برخانه تاثیر مستقیم می‌گذارد بنابراین هر یک از محصولات بهشت محتشم در نهایت به آفرینش خانه‌ای نو خواهد انجامید.


 

چهار باغ محتشم

 

 

باغ اول، آکریلیک

الیاف اکرلیک مصنوعی است اما گردش در آن تجربه‌ای نظیر لمس الیاف طبیعی به شما خواهد داد. سبک و گرم مثل گل‌هایی که در باغی رویایی در تابستانی کوتاه با باد تکان می‌خورند. گل‌های باغ آکریلیک در عین حال ضمن رنگ پذیری بسیار بالا و مقاومت مناسب در‌برابر شست و شو نسبت به محصولات دیگر قیمت پایین‌تری دارند.

با تمام این مزایایی که از باغ آکریلیک گفته شما باید توجه داشت که رنگ‌های این باغ تنوع کمی دارند و معمولا با تصاویر اصیل ایرانی از فرش‌های دیگر متمایز می‌شود. آکریلیک از 500 تا 1500 شانه تولید می‌شود و از قدیم جزو فرش‌های پرفروش بوده است.

 

باغ دوم، کلاریس

گردش در باغ کلاریس مواجهه انسان با جهانی بی پایان از رنگ‌ها است. رنگ‌هایی که علاوه بر ماندگاری بالا هر چه بیشتر پا بخورند شفاف‌تر می‌شوند. محصولات باغ کلاریس 700 شانه با تراکم 3300 است که این موضوع مزیت ویژه این باغ محسوب می‌شود زیرا میزان شانه پایین باعث ضخامت بالای فرش شده و می‌توان مطمئن بود این فرش برای فضاهای شلوغ و پر رفت و آمد انتخابی بی نظیر است.

کلاریس به علت جنس پلی‌استر آن از فرش اکرولیک نرم‌تر و لطیف‌تر است.علاوه بر اینکه می‌توان با هر نوع دکوراسیونی، فرش مناسب با آن فضا را به راحتی انتخاب کرد. کلاریس ضد حساسیت است و به همین دلیل فرشی مناسب برای کودکان و کسانی است که به پرز فرش‌های ماشینی حساسیت دارند.

در برابر چین خوردن و حرارت مقاوم است و رونمایی‌اش در نمایشگاه فرش ترکیه تحولی عظیم در صنعت فرش بوجود آورد. با این توصیفات مشکل است بتوان از لذت قدم زدن در میان گل‌های باغ کلاریس با پای برهنه صرف نظر کرد.

 

باغ سوم،  ژاکارد

اگر می‌خواهید لذت قدم زدن در باغی با گل‌های کاملا طبیعی را تجربه کنید باغ ژاکارد بهترین فضا برای شما خواهد بود. در این باغ استثنایی شما می‌توانید حیوان خانگی خود را هم همراه داشته باشید چون الیاف به کار رفته در این باغ فرش کاملا طبیعی و مقاوم است.

ژاکارد منظره زیر پای شما را از نخ‌های پشم، بامبو و ابریشم تهیه می‌کند و به همین دلیل برای افراد مسن و کودکانی که به پرزهای پلی استر و آکریلیک حساسیت دارند کاملا مناسب است.

شاید مناسب‌ترین عنوان برای گل‌های باغ ژاکارد فرش شبه دستباف باشد. چون با وجود قیمت پایین‌تر از فرش دستباف حسی شبیه به آن را به شما منتقل می‌کند.

ژاکارد بنا دارد آینده صنعت فرش را دگرگون سازد.

 

باغ چهارم، فرشی از آینده

چهارمین باغ فرش محتشم پنجره‌ای است به سوی آینده، بهشتی است که می‌خواهد فرزندان انسان را مجددا به گردشی در باغ عدن مهمان کند. گردشی کوتاه و عمیقا مسحور کننده.

و آفرینش همچنان ادامه دارد...

 

خالقان فرش محتشم

 

جناب آقای حاج رضا رحیمی (بنیان گذار هدیه البرز)

 

جناب آقای حسین رحیمی (مدیریت فرش محتشم)

 

 

 

 

برداشت از کیف پول

دوست عزیز! لطفا مبلغ مورد نظرتان را برای برداشت از کیف پول محتشم وارد کنید.

مبلغ واریز به ریال
مقدار مبلغ درخواستی از مقدار موجودی کیف پول بیشتر است