• logo-change-language

گذر فرش ماشینی از گذشته تا به امروز

گذر فرش ماشینی از گذشته تا به امروز

آفرینش یک اثر هنری همیشه جذاب بوده و هست. به خصوص وقتی که این هنر در تاروپود یک فرش شکل گیرد. در این صورت است که هنر حتی در قالب صنعت هم که بیاید هم چنان جذابیت خود را خواهد داشت.

صنعت فرش ایران در جهان، نامی پرآوازه دارد. در گذشته این شهرت بیشتر مربوط به فرش های دستباف ایرانی بود اما امروزه فرش ماشینی نیز جایگاه خاص خود را دارد.

زمانی که اولین تار و پودهای فرش ماشینی در شهرستان کاشان و در کارخانه مخمل و ابریشم کاشان با ساده ترین دستگاه ها به هم گره می خورد، تاریخ فرش ماشینی رقم می خورد. استقبال مردم از این نوع فرش، پیشرفت این صنعت را در کشور تضمین نمود.

دستگاه های مختلفی تولید فرش های ماشینی را انجام می دهند. اولین فرش ماشینی توسط دستگاه بافندگی ژاکارد تولید شد. با پیشرفت علم و توسعه این صنعت به تدریج دستگاه های دیگری نظیر ماشین های بافندگی واندویل ، تکسیما،VTR ، ASR، شونهر، Alpha ،  CRX و … وارد بازار فرش شدند و هم اکنون هم از این نوع ماشین های بافندگی که هر ساله نسخه جدیدتری از آن ها تولید می شود، در صنعت فرش استفاده می گردد.

هر کدام از ماشین های بافندگی روش کار خاص خود را دارد ولی چیزی که واضح است این موضوع بوده که نحوه کار همه ی آن ها به طور کلی یکسان می باشد و فرش با یک شیوه خاص تولید می گردد.

نوآوری و خلاقیت در هر زمینه ای برای انسان جالب بوده و هست. فرش نیز از قاعده مستثنی نیست. و این مسئله سبب شد مدیریت مجموعه فرش محتشم تصمیمات جدیدی اتخاذ کند و در سال 2017 فرش محتشم تحولی شگرف در صنعت تولید فرش خلق نمود و در کنار استفاده از دستگاه های قبلی، با استفاده از دستگاه کلاریس به عنوان اولین شرکت تولید کننده فرش با تکنولوژی همروند در جهان شناخته شد به گونه ای که در سال 2018 میلادی لقب « پدیده نمایشگاه دموتکس ترکیه 2018 » را کسب کرد و تاثیر بسزایی بر بازار جهانی گذاشت.

 

 

 

طرح‌های به کار رفته از گذشته تا به امروز

در گذشته تاریخ کهن و هنرهای بی نظیر مردم ایران در طراحی و تولید بسیاری از وسایل از جمله فرش و پارچه و … اثرگذار بود. حتما شما هم نمونه ای از این طرح های هنری باستانی ایران را در طرح های قالی و پارچه یا معماری ها دیده اید.

امروزه مدرنیته شدن، سبک زندگی و سلیقه افراد را در انتخاب فرش تغییر داده است و این امر سبب شد تا فرش محتشم به نیاز مشتری بیشتر از پیش توجه نموده علاوه بر به روز نمودن خط تولید و دستگاه های خود و با ارائه کلکسیون و سبک های متفاوت گامی بلند و استوار در این راه بردارد. و با ارائه بیش از 1000 تنوع در طرح و رنگ، دامنه انتخاب گسترده تری برای مشتری فراهم نماید.

0 از 5
0 نفر امتیاز داده اند

دیدگاه های شما

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید تیم مدیریت منتشر خواهد شد.

ممنون از اینکه نظرات خود را با ما در میان می‌گذارید.

استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی فرش محتشم فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت نساجی هدیه البرز می باشد .

برداشت از کیف پول

دوست عزیز! لطفا مبلغ مورد نظرتان را برای برداشت از کیف پول محتشم وارد کنید.

مبلغ واریز به ریال
مقدار مبلغ درخواستی از مقدار موجودی کیف پول بیشتر است